SARF MALZEMELERİ »
Lomber Kafes Sistemi

Biomech Anterior Lumbar Interbody Fusion Peek Cage (Alif)

ALIF Lumbar Peek Cage Sistemi, lomber disk anatomisi ile uyumlu PEEK (Polieter Eter Keton) ham maddesinden yapılmış ve merkez bölümden üç yönlü köprü ara bağlantılı bir anterior disk şeklindedir. Tek bir bileşenden ibarettir. Sistemin superior (üst) ve inferior (alt) kısımlarının üst yüzeyleri vida dişlidir; böylece disk alanından kaymalar engellenerek son plaklar ile kontrollü bir yük değişimi sağlar. Ayrıca sisteme takılan altın pimler ile boşluk kontrolü sağlanır. Bütün bu bileşenler bir konteyner (taşıma kutusu) ve birkaç farklı şekil ve boyut araçlar ile birlikte steril bir kutu içerisinde gelir. BIOMECH implantları yüksek biyolojik uyumlulukları ve MR, BT gibi radyolojik muayenelerde daha iyi görüntülenebilmeleri nedeniyle PEEK ve altın materyallerden üretilmektedir.

Ürünlerin Genel Özellikleri

» Yeterli stabilitenin sağlanması
» Disk yüksekliğin geri kazanımı
» Anatomik uyum için kavisli üst ve alt yüzeyleri
» Homojen yük dağılımının sağlanması
» Lordoz restorasyonu
» Optimum füzyon yatağının sağlanması
» Anterior ve anterolateral yaklaşımlar için yapılandırmalar
» Tek bir Cage ALIF Lumbar Cage kullanımı ile operasyon süresinin en aza indirilmesi
» Post-operatif dönemde herhangi bir desteğe ihtiyaç olmaksızın erken tedavi
» Köşesiz dış yüzeyleri sayesinde implantasyon sırasında daha az sinir hasarı
» Operatif verim ve esneklik
» Kullanımı kolay aletler
» Greftleme için uygun iç tasarım

Cerrahi Teknik

1. Cerrahi yaklaşım tedavi edilecek düzeye ve cerrahın tercihine bağlıdır. İlgili BIOMECH ALIF Lumbar Cage röntgen şablonunu komşu omur disklerinin lateral röntgenleri ile karşılaştırarak optimum implant boyunu belirleyin. Şablon üzerinde gösterilen yükseklik dişin omur kemiğine geçmesini de hesaba katarak asıl cage’in yaklaşık 1 mm altındadır.

2. Hem lateral hem de anterolateral yaklaşımlarda hasta ya lateral ya da sırt üstü yatar konuma getirilir. Anterolateral yaklaşım uzunlamasına bağı korur. Lateral yaklaşım büyük damarların çekilmesini engeller.

3. Anterolateral pencere kesin: Uzunlamasına bağ ve annulus fibrous’un anterolateral kısmında BIOMECH ALIF Lumbar Cage genişliğinde dikdörtgen şeklinde bir pencere kesin. İhtiyaç duyulan anüler pencere genişliğini belirtmek için bir deneme implantı şablon olarak kullanılabilir. İmplantın yapıldığı kısmın stabilitesi için önemli olduklarından bu yapıları olabildiğince korumaya özen gösterin.

4. Lateral pencere kesin: Annulus fibrous’un lateral kısmında BIOMECH ALIF Lumbar Cage genişliğinde dikdörtgen şeklinde bir pencere kesin. İhtiyaç duyulan anüler pencere genişliğini belirtmek için bir deneme implantı şablon olarak kullanılabilir. İmplantın yapıldığı kısmın stabilitesi için önemli olduklarından bu yapıları olabildiğince korumaya özen gösterin.

Tüm hakları Selinus Medikal’e aittir,
izinsiz kullanılamaz © 2019

Tasarım Altantois