SARF MALZEMELERİ »
Lomber Kafes Sistemi

Biomech Posterior Lumbar Interbody Fusion Titanium Cage (Plif)

Biomech Lumbar Titanium Cage, kalıcı bir lezyon oluşturmayan MR ve BT uyumlu Titanyum “Ti6Al4V-ELI Grade 5” malzemeden imal edilmiştir. PLIF; spondilolistezis, skolyoz veya disk alanı çöküşü gibi dejeneratif lomber deformitenin düzeltilmesi ve nörolojik sıkıştırmanın kaldırılmasında özellikle yararlıdır. Superior ve inferior yüzeylere tutunan dişli bir yapıya sahiptir. Cage’in proksimal ve distal yüzeyleri balık sırtı şeklinde ters yönde işlenmiş, yerinden çıkmayı engelleyen yapıdadır. Cage üzerindeki yeterli alanlar sayesinde greftleme tekniği ile istenilen füzyon elde edilmektedir. Bu ürün grubuna ait iki farklı PLIF Cage bulunmaktadır.

» PLIF Cage
» Expandable PLIF Cage

Endikasyonları

» Disk henrisinde
» Dengesiz diskopati dejenerasyonunda
» Disk yüksekliğini geri kazandırmada

Ürünlerin Genel Özellikleri

» Son plaklara iyice oturmayı sağlayan anatomik tasarım
» Homojen yük dağılımının sağlanması
» Lordoz restorasyon
» Dişli yüzey
» Titanyum işaret çubuğu
» Anatomik uygunluk için 2° eğimli yapı
» Operatif verim ve esneklik
» Kolay ve rahat kullanım
» Greftleme için uygun iç tasarım

Cerrahi Teknik

1.Hastanın pozisyonu, hasta patolojisine bağlı olarak Smith Robinson tekniğine göre seçilir. Hasta monitörize edilerek, kanüller yerleştirilip anestezi verildikten sonra sırt üstü konumda yatırılır. Konumlandırma işlemi basınç uygulanabilecek noktalara ve hastanın sırtına dikkat edilerek yapılır. Müteakiben, hastanın operasyon alanı genel prosedüre uygun olarak steril örtüler ve bezler ile hazırlanır.

2.Deri ve deri altı dokular planlanan operasyon bölgesine bağlı olarak bistüri ile kesilir. Deri ve deri altı dokular sağ hemikolar deri insizyonu ile aşılır (hastanın sağ tarafından). Platizma dikey olarak geçilir. Böylece prevertebral fasiyaya ulaşılır.

3.Boşluk C-kollu skop (C-kollu mobil bir x-ray ünitesi) ile kontrol edilir. Boşluğu diskektomi (disk çıkarma) uygulanır. Osteofitler ve disk parçaları küret ile çıkartılır.

4.Kanama kontrollünün ardından farklı boylardaki BIOMECH Vertebralararası Bel Protezi’lerden söz konusu alana uygun olanı seçilerek C-kollu skop altında implante edilir.

5.Müteakiben operasyon alanı bilenen yöntemlerle ve şekillerde kapatılır.

Tüm hakları Selinus Medikal’e aittir,
izinsiz kullanılamaz © 2019

Tasarım Altantois